Quantcast

pondělí 15. července 2013

NovinyCZ, Jak na import z Číny?

NovinyCZ Obchod s Čínou, Jak na import z Číny?

Obchodování s Čínou nemůže být zcela bez rizika. Import zboží z Číny Obchod a, ani zkušený importér se čas od času nevyhne sit­uaci, kdy při nákupu a dovozu zboží z Číny neobdrží objednané zboží. Nemusí se stát obětí záměrného trestného činu. Může se stát, že dodavatel zboží z Číny nečekaně zkrachuje, nebo importér zboží z Číny vypraví nevhodně zabalené zboží a odsoudí ho tak ke zkáze během přepravy. Jakkoli se takovým situacím nelze úplně vyhnout, lze alespoň omezit vzniklé ztráty.

Obchod s Čínou, Jak na import z Číny?

Pokusíme se Vám s přispěním návodu “Jak provádět obchod s Čínou“ - situaci změnit k lepšímu. Existují názory, že se malým a středním podnikatelům dovoz zboží z Číny napřímo vůbec nevyplatí a je pro ně výhodnější nakoupit od velkého – národního/domácího - importéra, který může při velkých objednávkách riziko ekonomické ztráty eliminovat investicí do důkladného prověření dodavatele, kontroly kvality před naloděním zboží a přípravou funkční a podle čínských zvyklostí uzavřené sm­louvy. Považujeme za přínosné tuto úvahu vytknout před úplně první závorku.

Obchod s Čínou, Jak na import z Číny?

Na druhou stranu to, zda zboží z Číny dovézt přímo či skrze zprostředkovatele, je na ekonomické úvaze každého podnikatele. A tento návod si neklade za (nemožný) cíl poskytovat rady v této oblasti. O co se však snažíme, je seznámit na následujících stránkách v 7 krocích podnikatelskou veřejnost s tím, jak rizika spojená s dovozem zboží z Číny eliminovat.

Svět Ženy Obchod s Čínou, Jak na import z Číny?

Na počátku je zapotřebí najít vhodného partnera. O cestách, jak tohoto partnera najít se dozvíte v prvním kroku. V druhém kroku vám doporučujeme nástroje sloužící k ověření dodavatele. V části „Komunikace s dodavatelem“, tedy v části tři, nabízíme několik užitečných rad, jak připravit podmínky pro úspěšný obchod. Následnou platbu a smluvní podmínky, včetně právních formalit, vyjasňujeme v pátém a šestém kroku. V Pos­lední části věnujeme pozornost převzetí zboží a případné reklamaci.

Obchod s Čínou, Jak na import z Číny?


Dovoz zboží z Číny vám může zajistit firma RightWay IMPEX.

RightWay IMPEX Ltd. působí na trhu již od roku 2007 a hlavní sídlo má v Hong Kongu.
V Praze sídlí její dceřiná společnost RightWay CRAFTS s.r.o. .Společnost zajistí vše, co je pro dovoz zboží z Číny důležité, od konzultací, přes vyjednání nejlepších podmínek až po dopravu.

Velikou výhodou jsou partnerské firmy v každé ze zemí, ve kterých společnost působí, ať už se tedy jedná o dovoz zboží z Číny, Indie, Mexika, Slovenska či export do těchto zemí.

StyleMAG

Český magazín

Aktivlife6 komentářů: